Yaratıcı kumarbazlar sürekli konsept değiştiriyor

kumarbazlar yeni yöntemler deniyorAdana’da 2 yıl içerisinde kumar oynattığı belirlenen aynı büroya düzenlenen 169 operasyon ile adeta bir rekora imza atıldı. Yasa dışı kumar ve şans oyunlarına göz açtırmayan Adana Emniyet güçleri tarafından 2 bin 329 kişiye Kabahatler Kanunu’na göre cezai işlem uygulandı, 394 kişiye ise adli işlem yapıldı.

Ahlak Büro Amirliği, Adana’da açtığı kumara karşı savaşını dört bir koldan yürütüyor.

AYNI YERE 2 YILDA 169 BASKIN YAPILDI

Doğan Haber Ajansı’nın geçtiği haberde; Adana Emniyet Müdürlüğü’nün 155 ihbar hattına ve [email protected] mail adresine yapılan şikayetleri değerlendiren ekipler, merkez Seyhan ilçesi Kayalıbağ Mahallesi’nde bulunan bir iş merkezindeki büroya düzenlenen 96 baskında 1406 kişiye Kabahatler Kanunun’dan cezai işlem uyguladı, 241 kişiye ise adli işlem yaptı.

Aynı iş merkezindeki büroya, kurşun geçirmez zırhlı kapılardan girilerek yapılan 96’sı 2015 yılında olmak üzere 2 yıl içinde toplam 169 baskında, iş yeri sahibinin her defasında farklı isim altında faaliyette bulunduğu ortaya çıktı.

KUMARBAZLAR VAZGEÇMEDİ, KONSEPT DEĞİŞTİRDİ

Zanlıların kumar oynatma macerasına 2013’te “Sosyal Yardımlaşma Çiftçiler Yardımlaşma ve Dayanışma Kooperatifi”ni kurarak başladığı belirlendi. Emniyet güçleri durumu fark ederek operasyonlar düzenledikten sonra zanlılar bu sefer siyasi parti adı altından kumar işlerine devam ettiler. Söz konusu kişiler, aynı büroda sırasıyla “Güven Partisi”, “Geleceğin Türkiye Partisi”, “Milliyetçi İrade Yükseliş Partisi” adlarıyla 3 parti kurup kumar oynattı.

Bir süre sonra parti kurma yöntemi de deşifre edilen zanlıların, yeni operasyonların ardından Anayasa Mahkemesince sözde partilerinin kapatılmasıyla başka yol arayışları başladı.

Kumar oynatma işindeki tatlı paradan vazgeçemeyen şüpheliler, bu sefer de aynı büroda “Çukurova Eğlence Kültür ve Konaklama İş Sendikası”nı (ÇEK-İŞ) kurarak kumar oynattı.

Sendika işi de polis ekiplerince tespit edildikten sonra, Antalya merkezli Holding tabelası asıp Tombala ve Kumar oynatmaya devam ettiler. Şüpheliler, yine aynı büroda, holding bünyesinde faaliyet gösteren şirket olarak “Bingo Lotto AŞ”yi kurup, tabelasını asarak kumar oynatma yolunu resmi olarak gösterip illegal çalışmalarını sürdürdüler.

Holding faaliyetleri de yetkili makamların aldığı kararla 90 gün boyunca durduruldu.

Aynı büroya yapılan baskınların dışında, bu yılın geçtiğimiz 10 ayında düzenlenen toplam 73 operasyonda da 923 kişiye Kabahatler Kanunu’ndan ceza kesilirken, 153 kişiye adli işlem uygulandı. Adana Emniyet’inin kumar oynatan ve oynayanlara yönelik çalışmaları tüm hızıyla sürüyor.

Yorumunuzu Yapın "Yaratıcı kumarbazlar sürekli konsept değiştiriyor"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien