Üniversite araştırmasında ‘poker yetenek oyunu’ sonucu

poker yetenek oyunu sonuçlu araştırma dikkat çektiİngiltere’deki Nottingham ve Hollanda’daki Rotterdam ve Amsterdam Üniversitelerinden bilim insanları internette oynanan 456 milyon poker karşılaşmasını inceledikten sonra, sevilen kumar oyununun sonucunun şansa değil yetenek ve deneyime bağlı olduğunu tespit ettiklerini açıkladı.

Uzmanlar araştırmaları sırasında geçmişte pokerde başarı sergilediği bilinen deneyimli oyuncuların uzun vadede pokerde deneyimsiz rakiplerinden çok daha fazla başarı gösterdiğini şüpheye yer bırakmayacak şekilde kanıtladıklarını açıkladı.

Nottingham Üniversitesi’nden Ekonomist Dr Dennie van Dolder, araştırma sonuçlarının “Pokerde yeterince çok el oynanırsa deneyimli ve yetenekli oyuncular daima deneyimsiz oyuncuları geride bırakıyor” dedi.

Araştırma sonuçlarının yayınlanıp pokerin bir şans oyunu olmadığının kanıtlanmasının ardından İngiltere’de poker kazançlarının vergiye tabi tutulması gündeme geldi.

Konu ile ilgili İngiliz Daily Mail gazetesine konuşan Dr Dennie van Dolder “Araştırmamız poker oyuncuları için hem kötü hem de iyi haber anlamına geliyor. Bu iyi bir haber çünkü kazançlarının yetenek ve çalışmalarınas bağlı olduğunu bilerek tatmin yaşayabilirler. Ama aynı zamanda kötü bir haber çünkü hükümet pokerin bir şans oyunu değil yeteneğe bağlı bir spor olduğuna kanaat getirerek kazançlarını vergiye tabi tutmaya başlayabilir” dedi.

Kaynak: Hurriyet.com.tr – Birce BORA – LONDRA – 25 Mart 2015

Yorumunuzu Yapın "Üniversite araştırmasında ‘poker yetenek oyunu’ sonucu"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien