TJK’dan her şehre hipodrom müjdesi

TJK her şehre hipodrom müjdesi verdiTürkiye Jokey Kulübü (TJK), hazırlığını strateji planı çerçevesinde hipodrom bulunmayan illerin bu tesise kavuşması için çalışma başlattı.

TJK Başkanı Yasin Kadri Ekinci, AA muhabirine, at yarışı sektörünün gelecekteki planlamasıyla ilgili önemli çalışma yürüttüklerini söyledi. At yarışının, ekonomik katkısı dışında sosyal ve kültürel alanda paylaşılması gereken sektör olduğuna dikkati çeken Ekinci, yarışların yaygınlaştırılması, müşterek bahis, dünyada Türk at yarışı sektörünün nerede olması gerektiği konularında strateji planı hazırladıklarını kaydetti.

Dünya yarış otoritesi içinde Türkiye’yi söz sahibi konuma getirmek istediklerini ifade eden Ekinci, “Hedeflerimiz küçük değil. Bunun için gece gündüz çalışıyor ve herkesten destek bekliyoruz. Bu sektör çok önemli. Sektörün sadece oyun yönü tanınıyor. Oysaki çok değişik boyutları var. Bunu paylaşmak durumundayız” dedi.

HER ŞEHRE HİPODROM

Ekinci, hipodromların, bulundukları kentlere ciddi katma değer sağladığını, İstanbul’da bu sektörden belediyelere geçen yıl 34,5 milyon lira vergi ödendiğini, at yarışına yatırılan 1 liranın, 6 lira olarak döndüğünü vurguladı.

Hazırladıkları strateji planı içinde Türkiye’de her şehirde hipodrom olmasını hedeflediklerini vurgulayan Ekinci, “Bu sektör özelleşir veya özelleştirilmez, biz sektörün geleceğini belirlemek açısından ciddi strateji belgesi yayınlamak istiyoruz. Bu belgede de öncelikle yarışçılığın nasıl olması gerektiğini belirleyeceğiz. Bunun için düşüncemiz, Türkiye’de tüm şehirlerde hipodrom olması yönünde” dedi.

Kaynak: A.A – Hurriyet.com.tr

1 Yorum "TJK’dan her şehre hipodrom müjdesi"

  1. Milet iş imkanı fabrika bekliyor bunlar yeni cezaevi yeni hipodrom yapar

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien