Rum Kesimi’nin Kumarhaneleri Açacak Yasa Tasarası Hazır

kumar oyunlarıRum Yönetimi, Güney Kıbrıs’ta kumarhane açılmasına olanak sağlayacak yasa tasarısını hazırladı. Bu konuda somut adımlar atabilmek için bir kuruluştan araştırma talep eden Rumlar; kumarhanelerin açılacağı bölgeleri belirleyecek.

Rum Turizm Örgütü Başkanı Marios Hannidis, araştırma şirketinin Mayıs sonuna kadar raporlarını teslim ederek kesin kararın Rum Bakanlar Kurulu’na bırakılacağını söyledi. Hannidis, kumarhanelerin açılmasıyla birlikte ekonomide yeniden hareketlenme yaşanacağını kaydetti. Mali krizdeki Güney Kıbrıs’ın bu sayede ekonomideki büyük bir açığı kapatacağına vurgu yapan Hannidis, çevre ülkelerden insanların kumar oynamak için adaya geleceğine işaret etti.

Hannidis, Güney Kıbrıs’ta kumarhane açılmasının özellikle ülkelerinde kumarhane olmayan olmayan İsrail, Lübnan ve Mısır gibi komşu ülkelerden turist çekilmesini sağlayacağını söyledi.

Rumların kumar oynamak için sık sık Kıbrıs Türk tarafına geçtiği de biliniyor. Rumların, kumarhane açma kararında bu etkenin de rol oynadığı belirtiliyor.

Kaynak: Cihan HA – 19.04.2013

Yorumunuzu Yapın "Rum Kesimi’nin Kumarhaneleri Açacak Yasa Tasarası Hazır"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien