Online Pokeri Yasallaştıran İlk A.B.D Eyaleti Nevada Oldu

amerika bayrağıAmerika Birleşik Devletleri’nde online kumar ve poker oyunlarının yasadışı kabul edildiği günler artık geride kaldı.

Sektördeki müthiş iş gücü imkanlarını ve yasaklama ile bir yere varamayacağını farkeden A.B.D eyaletleri uzun bir süredir online kumarı yasallaştırılacağının sinyallerini veriyordu. Bu işi en ciddiye alan iki eyalet; Nevada ve New Jersey arasında kazanan eyalet ünlü kumar şehri Las Vegas’ın sınırları içinde bulunduğu Nevada eyaleti oldu.

Nevada Valisi Brian Sandoval 22 Şubat 2013 günü 114 numaralı yasa tasarısını imzaladı ve  yeni online poker yasası yürürlüğe girdi. Amerika’nın tüm eyaletlerinde online poker oynatma yetkisi imkanı sunan yasanın yıl içerisinde uygulamaya geçmesi ve ilk lisansların dağıtılması bekleniyor.

New Jersey Valisi Chris Christie de 20 Şubat 2013’te yasa yapıcıların istediği değişiklikleri tamamlamaları halinde kısa süre içerisinde yeni yasayı imzalayacağını açıkladı. 2012 Ocak’ta bir başka eyalet Delaware online çekiliş oyunlarını yasa altına almıştı ancak yasa poker ve kumar oyunlarını kapsamıyordu.

Kaynak: BahisMedya

Yorumunuzu Yapın "Online Pokeri Yasallaştıran İlk A.B.D Eyaleti Nevada Oldu"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien