Milli Piyango’yu Besim Tibuk aldı

milli piyango logoÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın (ÖİB) düzenlediği ve Milli Piyango dahil şans oyunlarını içeren özelleştirme ihalesinde en yüksek teklifi 2.755 milyar dolar ile Net Şans-Hitay ortak girişim grubu verdi.

ÖİB Başkan Yardımcısı Osman İlter’in komisyon başkanlığını yaptığı ihalede, ERG-Ahlatçı Ortak Girişim Grubu ve Turkish Lottery Holding de yarıştılar.

Net Şans, Besim Tibuk’un sahibi olduğu Net Holding’in Milli Piyango ihalesine girmek için kurduğu şirket. Hitay OGG ise Emin Hitay’in sahibi loduğu Hitay Holding’in ABD’li Scientific Games ile kurduğu ortaklık. Emin Hitay, Bilyoner’in yüzde 50 ortağı.

İhale şans oyunları lisansının 10 yıl süreyle devrini içeriyor. İhale şartnamesine göre, lisans sahibi lisans süresi boyunca her takvim yılında elde ettiği hasılattan yüzde 25 oranında, diğer gelirlerin brüt tutarı üzerinden de, yüzde 72′si kamuya verilmek üzere, yüzde 28 pay alacak.

Lisans sahibi, Milli Piyango İdaresi tarafından pazara sunulmuş olan mevcut oyunları oynatmaya, söz konusu oyunlara ait logoları ve isimleri kullanmaya devam edebilecek ve pazara yeni oyunlar sürebilecek.

Net Şans-Hitay OGG’de Net Şans Oyunları yüzde 90, Hitay Yatırım Holding ise yüzde 10 pay sahibi konumunda bulunuyor.

Kaynak ve haber içeriği: Zete.com – Başlık: Bahsimedya.com

Yorumunuzu Yapın "Milli Piyango’yu Besim Tibuk aldı"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien