Kumar merkezi Eurovegas, Madrid’in Alcorcon ilçesinde kurulacak

eurovegas proje çizimiİspanya’da tartışmalara yol açan, kumarhaneler kenti “Eurovegas”ın, Madrid’in Alcorcon ilçesinde kurulacağı açıklandı.

Las Vegas Sands Otel ve Casino’lar grubunun Yönetim Kurulu Başkanı Michael Level başkanlığında heyet Madrid’e gelerek görüşmelerde bulundu. Madrid Özerk Yönetimi Başkanı İgnacio Gonzalez, “Eurovegas”ın Alcorcon ilçeşinde yapılmasına karar verdiklerini açıkladı. 750 hektarlık alana kurulacak Eurovegas için ilk temelin bu yıl sonunda atılacağı ve üç bölümden ilkinin 2017’de tamamlanacağı bildirildi. 2022 yılında tamamen işler durma gelmesi hedeflenen Eurovegas için “Gelecek aylarda, dünyada ve İspanya’daki en önemli projelerden biri olacak. İstihdam yaratmakta umut veren, olağanüstü bir proje olacak” diyen Gonzalez, yapılacak yatırımların yüzde 35’inin Las Vegas Sands grubunun öz kaynaklarından karşılanacağını söyledi.

“Eurovegas” projesi kapsamında 12 otel, 3 golf sahası, 6 kumarhane, 18 bin kumar makinesi, 1 spor salonu, 1 konferans salonu, 1 alış veriş merkezi yer alıyor. Las Vegas Sands grubunun bu proje için 17 milyar avroluk yatırım yapacağı, altyapı hizmetleri için Madrid özerk yönetiminin de 25 milyon avroya yakın harcaması olacağı öne sürülüyor.

Madrid’e yılda 5 milyondan fazla turist getireceği tahmin edilen “Avrupa’nın Las Vegas’ının” 250 bin kişiye iş imkanı sunacağı vaad ediliyor.

Eurovegas’a karşı çıkan sivil toplum örgütleri ise “Bu proje sadece yolsuzluk, fuhuş, yasadışılık, eşitsizlik getirecek. Eurovegas, sosyal bir tehlike. İstihdam yaratacağı iddiaları yalan” görüşünü savunuyor.

Madrid’in 13 kilometre güneydoğusunda kalan 33 kilometrelik yüzçölümüne sahip Alcorcon ilçesinde mevcut durumda 170 bin kişi yaşıyor.

Kaynak: A.A – Muhabir: Şenhan Bolelli – Yayıncı: Eyüphan Kılıç – Madrid – 08.02.2013

Yorumunuzu Yapın "Kumar merkezi Eurovegas, Madrid’in Alcorcon ilçesinde kurulacak"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien