Cavcav: ‘İddaa payı kulüpler için önemli’

iddaa logo ve futbolSpor Toto Teşkilat Başkanlığı görevine getirilen Mehmet Muharrem Kasopoğlu’nu, yöneticiler Enis Safi ve Arif Ölmez ile birlikte, makamında ziyaret eden Cavcav, çıkışta yaptığı değerlendirmede, ne olacağı kestirilemeyen bir lig yaşandığını söyledi.

Gençlerbirliği’nin deneyimli başkanı, ne olacağı kestirilemeyen bir lig yaşadıklarını söyledi. Gençlerbirliği Kulübü Başkanı İlhan Cavcav, ligin çok ateşli ve heyecanlı bir şekilde devam ettiğini belirterek, “32, 33, hatta 34 puanı olan bir takımın dahi sıkıntıda olduğunu düşünüyorum” diyerek, kendi takımının da tehlikeyi yakından hissettiği mesajını verdi.

Uzun yıllardır kulüp başkanlığı yapan birisi olarak ilk kez bu kadar belirsizliğin yaşandığı bir lige şahitlik ettiğini beliren Cavcav, “Kimin ligde kalacağı, kimin düşeceği, kimin şampiyon olacağı kesin olmayan bir lig yaşıyoruz” dedi.

Hakemlerin performanslarıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Cavcav, şunları söyledi:
“MHK Başkanı Zekeriya Alp kardeşime, bir ağabeyi olarak hakem arkadaşlarımızı biraraya toplayıp, kendi aralarında durum değerlendirmesi yapmalarını tavsiye ediyorum. Hataların kesinlikle bilerek yapıldığını düşünmüyorum. En az 4-5 maçta bizim de canımız yandı ama bizim ‘bu hakem kötü, bu hakem iyi’ diye bir yorum yapmamız doğru değil.”

İDDİA PAYI KULÜPLER İÇİN ÖNEMLİ

İlhan Cavcav, bugüne kadar Spor Toto’nun, kaynaklarını profesyonel ve amatör liglere dağıttığını belirterek, şöyle konuştu: “Teşkilat, Süper Lig başta olmak üzere Spor Toto 2. ve 3. Lig’lerde mücadele eden kulüplere büyük katkı sağlıyor. Bütün kulüplerimiz için İddaa’dan ve Spor Toto’dan gelecek gelirlerin devamlı akar haline getirilmesi önemli. Bu konu ile ilgili olarak teşkilat başkanımızdan destek bekliyoruz.”

YABANCI OYUNCU SAYISI DÜŞÜRÜLMELİ

Gençlerbirliği’nde mevcut 10 yabancı futbolcu bulunduğuna dikkat çeken Cavcav, bu konu ile ilgili olarak da şunları söyledi: “Daha önce, yabancı oyuncu konusunda ısrar eden bendim. Afrika’ya gittim, birçok futbolcuyu 100’er bin dolara alıp geldim. O dönem yerli ile yabancı oyuncunun aldığı para, yerliler lehine çok fazlaydı. Zaman içinde durum değişti. Şimdi yabancıların hem aldığı ücret yükseldi hem de takıma katkıları eleştirilmeye başladı. Yabancı oyuncu sayısının düşürülmesi konusunda, Futbol Federasyonu’nun çalışma yapması gerekiyor.”

Kaynak: Hürriyet Ankara – 13.03.2013

Yorumunuzu Yapın "Cavcav: ‘İddaa payı kulüpler için önemli’"

Yorum Gönder

Eposta adresiniz yayınlanmayacaktır.


*


WP-Backgrounds Lite by InoPlugs Web Design and Juwelier Schönmann 1010 Wien